ArabaOyun Kullanım Sözleşmesi

Arabaoyun.com insanların ücretsiz oyun oynayabildikleri ve yine ücretsiz bir şekilde kayıt olunarak yorum yapabildikleri bir oyun portalıdır. Bu portalın kullanıcıları, ArabaOyun.com web sitesine girerek, içerdiği oyunları oynayarak ve portala kayıt olarak aşağıda belirtilen kullanım sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılırlar.
ArabaOyun.com, burada belirtmiş olduğu kullanım şartları üzerinde o anki koşullara göre değişiklikler yapabilme hakkını saklı tutar. Portal kullanıcıları kullanım sözleşmesindeki anlık değişimleri takip etmek zorundadır. Bu nedenle kullanıcılar belirli aralıklarla kullanım sözleşmesini gözden geçirmelidirler.
 1. ArabaOyun.com, önceden haber vermeksizin içeriğinde ve web sitesinde düzenlemeler, değişiklikler yapabilir. Yapılan değişiklikleri portal kullanıcıları web site ziyaretlerinde fark edeceklerdir. Web site üzerinde yapılan herhangi bir geliştirme kesinlikle aile ve çocuk sevgimize aykırı bir şekilde gerçekleşmeyecektir. Yapılan bütün geliştirmeler ArabaOyun.com portalının daha kolay kullanılabilmesi için uygulanır.
 2. ArabaOyun.com, daima sunduğu hizmetlerin kalitesini artırabilmek adına güncellemeler ve geliştirmeler yapmaktadır, fakat bu bağlamda herhangi bir zorunluluğu yoktur.
 3. ArabaOyun.com, hizmetlerini daima açık tutabilmek için çaba göstermektedir, fakat bu bağlamda da herhangi bir zorunluluğu yoktur.
ArabaOyun.com portalının tüm kullanıcıları, web sitesini ziyaret ettikleri andan itibaren 8 yaşından büyük olduklarını onaylamış olurlar. ArabaOyun.com, 8 yaşından küçük olan kişilerin ebeveyn ya da veli denetimi altında olmadan kullanımına uygun olmayabilir. ArabaOyun.com içeriği çocukların kullanımına uygundur, fakat tüm internet ortamı bizim portalımız kadar güvenli değildir. Bu yüzden ailelerin çocuklarını internet başında yalnız bırakmamalarını rica ederiz.
ArabaOyun bünyesinde yayımlanan üçüncü şahıs ya da üçüncü şirketlere ait oyunlar için aşağıdaki kurallar geçerlidir.
 1. Yazılımlar adına tüm mesuliyet ve sorumluluk durumları telif hakkını elinde barındıran şahıslara aittir. Bu yazılımlarla alakalı herhangi bir durumda ArabaOyun.com garantör değildir.
 2. ArabaOyun.com kullanıcıları bu yazılımları kullandıklarında yazılımların telif hakkını elinde barındıranlara ait genel işletme şartlarını kabul etmiş olurlar.
 3. Yazılım üzerinde telif hakkına sahip olanların dışında kimsenin herhangi bir hakkı yoktur. ArabaOyun bir tüccar ya da komisyoncu gibi gösterilerek telif sahipleri arasındaki hukuki durumlardan sorumlu tutulamaz. Portalımız, kullanıcılarına hukuki bağlayıcılığı olan açıklamalar yapabilmek için yetkin sayılamaz.
 1. ArabaOyun.com portalındaki tüm servisler tamamen ücretsiz olarak kullanıma açıktır.
 2. Kullandığınız internet servisinin sağlayıcıları seçtiğiniz tarifeye göre sizleri ücretlendirebilir. Bu konular hakkında aileler çocuklarını bilinçlendirmelidir.
 1. com dahilinde bulunan tüm içeriklerin telif hakları ArabaOyun şirketi, üreticiler ve diğer lisans sahiplerine aittir.
 2. Ayrıca ArabaOyun.com dizaynı ve layout elementleri yasalarca koruma altındadır.
Kullanıcı eğilimlerini tespit etmek dışında Arabaoyun.com ziyaretçilerinin hiçbir kişisel verisi tarafımızca kullanılmaz.
 1. ArabaOyun.com web sitesine üye olmak herhangi bir ücrete tabi değildir ve hukuki olarak herhangi bir bağlayıcılığa sahip değildir.
 2. Üye olmak, oyunlar içerisinde herhangi bir avantaj ya da öncelik sağlamaz.
 3. ArabaOyun.com’a üye olmanın getirileri; kullanıcılara sunulan oyunlara yorumlar yazabilmek ve beğenilen oyunları oylayabilmektir. ArabaOyun.com web sitesi içerisinde kullanıcılar tarafından yayımlanmış herhangi bir yorumdan ArabaOyun sorumlu tutulamaz. Zira bu yorumları kullanıcılar oluşturmuşlardır.
 4. ArabaOyun.com üyeliği yönetim ile iletişim kurularak dilenilen zamanda sonlandırılabilir.
 5. Bu sözleşmede belirtilen kuralların ihlali durumunda kullanıcı üyelikleri ArabaOyun yönetimi tarafından silinir.
 1. ArabaOyun.com ile iletişim araçları sadece özel amaçlar doğrultusunda kullanılabilir.
 2. Spam mailler ya da yorumlar göndermek yasaktır. Hakaret, tehdit ya da dolandırmaya yönelik amaçlar barındıran açıklamalar yasaktır.
 1. ArabaOyun sitesinde açılan bir kullanıcı hesabı birkaç kişi tarafından kullanılamaz. Yalnızca hesabı açan kişiye aittir.
 2. Üyelerin bilgileri kesinlikle üçüncü şahıslara dağıtılmaz ve dağıtılması engellenir.
 1. Kullanıcıların portalımız üzerinde herhangi bir tazminat hakkı bulunmamaktadır.
 2. com websitesi, bakım, onarım, güvenlik ayarlaması gibi durumlarda yayın kopmaları yaşayabilir. Bu gibi durumlarda yayının kopmayacağı garantisini vermez ve sorumluluk kabul etmez.
 3. Nedenini belirtemediği yayın kopmalarından da ArabaOyun sorumlu tutulamaz.
 4. Web sayfamız üzerinde üçüncü şahıs ya da kuruluşlara ait otomatik linkler görünebilir. Bu linklere tıklandığı andan itibaren herhangi bir içerik ya da materyalden ArabaOyun sorumlu tutulamaz.Kullanıcıların bu linklerden ulaştığı yayıncılardan talep ettiği zarar telafilerinden veya tazminatlardan ArabaOyun sorumlu değildir.
 1. Türkiye Cumhuriyeti kanunları geçerlidir.
 2. com web sitesi, içeriğinin Türkiye Cumhuriyeti haricindeki herhangi bir şehire uygun olmayışından sorumlu tutulamaz. Eğer kullanıcılar portalı Türkiye Cumhuriyeti dışından kullanıyorlarsa bu tamamen şahısların kendi iradeleriyle gerçekleşmiş olup şahısların yerel yasalarını uygulama yetilerinden kaynaklanmıştır.
 3. Burada yer alan herhangi bir kuralın iptali halinde bu diğer kuralları geçersiz kılmaz.
Bu kullanım Sözleşmesi ArabaOyun sitesi ve içeriklerini kullananlar ve aşağıda belirtilen tarihten itibaren kullanım sözleşmesini kabul ederek kayıt olanlar ya da daha önceki bir tarihte kayıt olanlar için geçerlidir.

ArabaOyun.com Ekibi / 15.10.2014